MSD1278H-473MED
Mfr.Part #
MSD1278H-473MED
Description
FIXED INDUCTOR 47UH SMD
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel :
47 µH
Ratings :
Height :
0.317" (8.05mm)
DC Resistance (DCR) - Parallel :
63.5mOhm Max
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Inductance - Connected In Series :
188 μH
DC Resistance (DCR) - Series :
254mOhm Max
Datasheets
MSD1278H-473MED
COILCRAFT MSD1278H-473MED
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD