MSD1278H-105KED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MSD1278H-105KED
Manufacturer
COILCRAFT
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR 1000UH SMD
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Number of Coils :
2
Ratings :
Package / Case :
Nonstandard
Inductance - Connected In Series :
4 mH
Product Status :
Active
Package :
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) - Series :
4.7Ohm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Inductance - Connected In Parallel :
1 mH
Series :
MSD1278H
Height :
0.317" (8.05mm)
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) - Parallel :
1.175Ohm Max
Datasheets
MSD1278H-105KED
COILCRAFT MSD1278H-105KED
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD