MSC330V25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MSC330V25
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Package / Case
Radial, Can - QC Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 25UF 330V QC TERM
Stock
47
In Stock :
47
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance :
25 µF
Size / Dimension :
1.348" Dia (36.53mm)
Product Status :
Active
Package / Case :
Radial, Can - QC Terminals
Package :
Bag
Voltage - Rated :
330 V
Applications :
Motor Start
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Lead Spacing :
0.500" (12.70mm)
Height - Seated (Max) :
2.750" (69.85mm)
Series :
MSC
Datasheets
MSC330V25
NTE Electronics, Inc. MSC330V25
MSC 25 μF Capacitor Chassis Mount 1.348" Dia (36.53mm) -40°C ~ 65°C Radial, Can - QC Terminals