MPXN2120VMG116
Mfr.Part #
MPXN2120VMG116
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Package / Case
208-BGA
Description
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208MAPBGA
Stock
108
In Stock :
108
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Product Category :
Microcontrollers
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Core Size :
32-Bit
Oscillator Type :
Internal
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Speed :
116MHz
Program Memory Size :
2MB 2M x 8
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Base Part Number :
MPXN2120
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V