MPC860ENCZQ50D4
Mfr.Part #
MPC860ENCZQ50D4
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Description
POWERQUICC 32 BIT POWER ARCHITEC
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Terminal Pitch :
1.27mm
Additional Interfaces :
I2C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Ethernet :
10Mbps (4)
Clock Frequency :
50MHz
Height Seated (Max) :
2.52mm
Voltage - I/O :
3.3V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Power Supplies :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Length :
25mm