MP16K00L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MP16K00L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1210 (3225 Metric), J-Lead
Datasheet
Download
Description
MP16K00L 0.05% REELED
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Composition :
Metal Foil
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
16kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric), J-Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
MP
Supplier Device Package :
2-SMD
Datasheets
MP16K00L
MP Series, Metal Foil, 16kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -65°C~175°C