MP16-71610188-EL
- Mfr.Part #
- MP16-71610188-EL
- Manufacturer
- Vicor
- Description
- PFC MEGAPAC EL
- Manufacturer :
- Vicor
- Product Category :
- Package :
- Bulk
- Series :
- Product Status :
- Obsolete
- Operating Temperature :
- -55°C to +125°C
- Mounting Style :
- Thru-Hole
- Tolerance :
- 0.2
- Termination Type :
- Pb
- Core Material :
- Phenolic
- Datasheets
- MP16-71610188-EL
MP16-71610188-EL datasheet pdf and AC DC Converters product details from Vicor stock available at
|---|---|---|---|
| MP16-916500 | Vicor | 40,793 | MEGAPAC AUTO RANGE |
| MP160 | Vicor | 531 | CRYSTAL 16.0000MHZ SERIES TH |
| MP160-E | Vicor | 44,291 | CRYSTAL 16.0000MHZ SERIES TH |
| MP160A | Vicor | 21,177 | CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF TH |