MMC2114CFCVM33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMC2114CFCVM33
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
196-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32B 256KB FLASH 196MAPBGA
Stock
748
In Stock :
748
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Microcontrollers
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Connectivity :
EBI/EMI, SCI, SPI
Published :
2002
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Base Part Number :
MMC2114
RAM Size :
32K x 8
Supplier Device Package :
196-MAPBGA (15x15)
Mounting Type :
Surface Mount
Data Converter :
A/D 8x10b
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Core Processor :
M210
Program Memory Type :
Flash
Package / Case :
196-LBGA
Series :
mCore
Packaging :
Tray
Core Size :
32-Bit
Oscillator Type :
Internal
Number of I/O :
104
Speed :
33MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V