MMC2114CFCAF33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMC2114CFCAF33
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Package / Case
100-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Stock
73
In Stock :
73
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
EBI/EMI, SCI, SPI
Program Memory Type :
Flash
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Core Size :
32-Bit
Supplier Device Package :
100-LQFP (14x14)
Series :
mCore
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
RAM Size :
32K x 8
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Packaging :
Tray
Core Processor :
M210
Data Converter :
A/D 8x10b
Package / Case :
100-LQFP
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Mounting Type :
Surface Mount
Oscillator Type :
Internal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Speed :
33MHz