MMBZ33VALT3G
Mfr.Part #
MMBZ33VALT3G
Manufacturer
onsemi
Description
TVS DIODE 26VWM 46VC SOT23-3
Manufacturer :
onsemi
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Working Voltage :
26V
Terminal Form :
Gull wing
Operating Supply Voltage :
26V
Lead Free :
Lead Free
Direction :
Bidirectional
Breakdown Voltage :
31.35V
Type :
Zener
Clamping Voltage :
46V
Polarity :
Unidirectional
Termination :
SMD/SMT
Peak Pulse Current :
870mA
Power Line Protection :
No
Reverse Standoff Voltage :
26V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
2.9mm
ECCN Code :
EAR99
Pin Count :
3
Base Part Number :
MMBZ*A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
46V
Unidirectional Channels :
2
Max Surge Current :
870mA
Terminal Position :
Dual
Voltage - Rated DC :
33V
Diode Element Material :
SILICON
Leakage Current :
50nA
Number of Terminations :
3
Published :
Power Rating :
40W
Bidirectional Channels :
1
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Depth :
1.3mm
Mount :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peak Pulse Power :
40W