MMB02070C3900FB200
Mfr.Part #
MMB02070C3900FB200
Description
RES SMD 390 OHM 1% 1W 0207
Resistance :
390ohm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 350V
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
350V
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
No
Voltage - Rated AC :
300V
Operating Supply Voltage :
300V
Power Rating :
400mW
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Max Power Dissipation :
1W
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay MMB02070C3900FB200
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MMB - Professional Series, Thin Film, 390Ohm, ±1%, -55°C~155°C