MLZ1608N150LT000
Mfr.Part #
MLZ1608N150LT000
Description
FIXED IND 15UH 250MA 1.02OHM SMD
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
250mA
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Inductance :
15μH
Current - Saturation :
55mA
DC Resistance (DCR) :
1.02Ohm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Shielding :
Shielded
Datasheets
MLZ1608N150LT000
TDK Corporation MLZ1608N150LT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD