MLZ1005M1R5WT000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLZ1005M1R5WT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 350MA 500MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
500MOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
0.35A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Material - Core :
Ferrite
Current - Saturation :
80mA
Test Frequency :
2MHz
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
HTS Code :
Published :
Case Code (Imperial) :
Current Rating :
350mA
Series :
MLZ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Type :
Multilayer
Shielding :
yes
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Special Feature :
INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Self Resonant Frequency :
140MHz
Inductance :
1.5μH
Datasheets
MLZ1005M1R5WT000
TDK Corporation MLZ1005M1R5WT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD