MLZ1608N100LT000
Mfr.Part #
MLZ1608N100LT000
Description
FIXED IND 10UH 300MA 600MOHM SMD
Fixed Inductors
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
600mOhm
Test Frequency :
2MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
10μH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Type :
Multilayer
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
HTS Code :
Rated Current-Max :
0.3A
Lead Free :
Lead Free
Current - Saturation :
60mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
300mA
Series :
MLZ
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Self Resonant Frequency :
50MHz
Shielding :
No
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Datasheets
MLZ1608N100LT000
TDK Corporation MLZ1608N100LT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD