MLZ1608M220WT000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLZ1608M220WT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 150MA 2.4 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
22μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Current Rating :
150mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Shielding :
No
Series :
MLZ
Rated Current-Max :
0.15A
Current - Saturation :
55mA
Material - Core :
Ferrite
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Test Frequency :
2MHz
Self Resonant Frequency :
38MHz
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
2.4Ohm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Multilayer
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
MLZ1608M220WT000
TDK Corporation MLZ1608M220WT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD