MLZ1608M150WT000
Mfr.Part #
MLZ1608M150WT000
Description
FIXED IND 15UH 200MA 1.5 OHM SMD
Inductance Frequency - Test :
2MHz
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm
Current - Saturation :
70mA
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
200mA
Inductance :
15μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Datasheets
MLZ1608M150WT000
TDK Corporation MLZ1608M150WT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD