MLZ1608DR47DTD25
Mfr.Part #
MLZ1608DR47DTD25
Description
FIXED IND 470NH 500MA 420MOHM SM
Stock
49
In Stock :
49
Current - Saturation :
400mA
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Test Frequency :
25MHz
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
Shielded
Published :
2013
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
DC Resistance (DCR) :
420mOhm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
470nH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Current Rating :
500mA
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Material - Core :
Ferrite
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
0.5A
Datasheets
MLZ1608DR47DTD25
TDK Corporation MLZ1608DR47DTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD