MLRLJ165SB5225MTNA01
Mfr.Part #
MLRLJ165SB5225MTNA01
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0306
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
2.2 μF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Ratings :
Base Product Number :
MLRLJ16
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Brand :
TAIYO YUDEN MLRLJ165SB5225MTNA01
MLRL 2.2 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)