MLF1005GR82JTD25
Mfr.Part #
MLF1005GR82JTD25
Description
FIXED IND 820NH 40MA 590MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
130MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
40mA
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
10MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Special Feature :
INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
Q @ Freq :
30 @ 10MHz
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Inductance :
820nH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
590mOhm Max
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Current-Max :
0.04A
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
HTS Code :
Datasheets
MLF1005GR82JTD25
TDK Corporation MLF1005GR82JTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD