MLF1005AR68K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLF1005AR68K
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680NH 10MA 800MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
10mA
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max DC Current :
10mA
Test Frequency :
10MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Depth :
550μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Functions :
1
Shielding :
yes
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
Series :
MLF
Height :
508μm
Q @ Freq :
25 @ 10MHz
Published :
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Inductance :
680nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
150MHz
Type :
Multilayer
Case Code (Metric) :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
MLF1005AR68K
TDK Corporation MLF1005AR68K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD