MLC10-4R7K-RC
Mfr.Part #
MLC10-4R7K-RC
Description
4.7UH 10% 0704 MULTILAYER CHIP
Stock
44
In Stock :
44
Inductance :
4.7 µH
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant :
35MHz
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Tolerance :
±10%
Current Rating (Amps) :
30 mA
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat) :
Datasheets
MLC10-4R7K-RC
Allied Components International MLC10-4R7K-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD