MLC10-100K-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLC10-100K-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
10UH 10% 0704 MULTILAYER CHIP
Stock
11
In Stock :
11
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
15 mA
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Features :
Material - Core :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
0805
Q @ Freq :
45 @ 2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Inductance :
10 µH
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Type :
Multilayer
Current - Saturation (Isat) :
Series :
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Datasheets
MLC10-100K-RC
Allied Components International MLC10-100K-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD