MK50H27Q33B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MK50H27Q33B
Manufacturer
STMicroelectronics
Package / Case
52-LCC (J-Lead)
Datasheet
Download
Description
IC TELECOM INTERFACE 52PLCC
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Telecom
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tube
External Data Bus Width :
16
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V
Terminal Position :
QUAD
Interface :
HDLC, SS7
Terminal Form :
J BEND
Address Bus Width :
24
Bus Compatibility :
68040; 68000; 6800; Z8000; Z80; 80486; 8086; I960
Boundary Scan :
No
Function :
Signaling System 7 Link Controller
Data Transfer Rate-Max :
6.375 MBps
Mount :
Surface Mount
Supply Voltage :
5V
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency :
33MHz
Number of Pins :
52
Type :
Integrated Circuit (IC)
Height Seated (Max) :
5.08mm
Package / Case :
52-LCC (J-Lead)
Number of Circuits :
1
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.25V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Serial I/Os :
1
Operating Temperature :
0°C~70°C
Low Power Mode :
No
Number of Terminations :
52
Base Part Number :
MK50
Max Power Dissipation :
500mW