MIC5319-1.8BD5
Mfr.Part #
MIC5319-1.8BD5
Description
IC REG LIN 1.8V 500MA TSOT23-5
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Product Status :
Obsolete
Current - Quiescent (Iq) :
150μA
Package :
Bulk
Base Product Number :
MIC5319
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
PSRR :
70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
Series :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V
Base Part Number :
MIC5319
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Current - Output :
500mA