MFR-12DRD52-11K3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-12DRD52-11K3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11.3K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Resistance :
11.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
MFR
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
MFR-12DRD52-11K3
YAGEO MFR-12DRD52-11K3
11.3kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,