MEM2012F25R0T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MEM2012F25R0T
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(PI) 25MHZ SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series :
MEM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Center / Cutoff Frequency :
25MHz Cutoff
Depth :
1.25mm
Number of Channels :
1
Current Rating :
200mA
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
12V
ESD Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Insertion Loss (Max) :
20 dB
Attenuation Value :
20dB @ 300MHz ~ 2GHz
Max DC Current :
200mA
Case Code (Metric) :
Filter Order :
3rd
Mount :
Surface Mount
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Voltage Rating (DC) :
12V
Circuit Type :
Filter
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Low Pass
Published :
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT; CUTOFF FREQUENCY AT 25 MHZ
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Length :
2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Current Rating :
200mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
0.039 1.00mm