MEM2012F10R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MEM2012F10R0
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(PI) 10MHZ SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
12V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Center / Cutoff Frequency :
10MHz Cutoff
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e2
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
Tape and Reel
Published :
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Number of Functions :
1
Length :
2mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Attenuation Value :
20dB @ 200MHz ~ 2GHz
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Height :
0.039 1.00mm
ESD Protection :
No
Filter Order :
3rd
Series :
MEM
Number of Channels :
1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Current :
200mA