ME240A1251N01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME240A1251N01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 199W
Stock
80
In Stock :
80
Manufacturer :
Product Category :
Mounting Style :
Desktop
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Product Category :
Desktop AC Adapters
Product Type :
Desktop AC Adapters
Height :
47 mm
Output Power :
200 W
Number of Outputs :
1 Output
Efficiency :
88%
Width :
108 mm
SL Power
Region :
Universal
Brand :
Condor / SL Power
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC
Maximum Operating Temperature :
+ 50 C
RoHS :
In Transition
Standard :
2xMOPP
Series :
ME240
Load Regulation :
Regulated
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Connector Type :
RECTANGULAR CONNECTOR
Length :
214 mm