ME20A4803F01
Mfr.Part #
ME20A4803F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 20W
Series :
ME20 (20W)
Region Utilized :
International
Height :
30.988mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Approval Agency :
CE
Power (Watts) :
20W
Applications :
Medical
Max Output Current :
420mA
Form :
Desktop (Class I)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
48V
Max Power Dissipation :
20W
Efficiency :
Level VI
Polarity :
Positive
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Connector Type :
PLUG
Min Operating Temperature :
-20°C
Current - Output (Max) :
420mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Lead Free
Input Connector :
IEC 320-C14
Width :
46.99mm
Max Operating Temperature :
50°C
Published :
Voltage - Input :
90V~264VAC
Length :
84.074mm