ME20A0502Q01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME20A0502Q01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W
Manufacturer :
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
15W
Series :
ME20 (20W)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Output :
5V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
100mW Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
3A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Desktop (Class II)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Cord Length :
59 1.50m
Efficiency :
Level VI
Approval Agency :
CE
Input Connector :
IEC 320-C18
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm