ME20A4802N01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME20A4802N01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 20W
Manufacturer :
Product Category :
Current - Output (Max) :
420mA
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
100mW Max
Series :
ME20 (20W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
Medical
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Cord Length :
59 1.50m
Input Connector :
IEC 320-C8
Region Utilized :
International
Factory Lead Time :
12 Weeks
Efficiency :
Level VI
Voltage - Output :
48V
Form :
Desktop (Class II)
Approval Agency :
CE
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
20W