ME20A4802C01
Mfr.Part #
ME20A4802C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W
Power (Watts) :
20W
Region Utilized :
North America
Series :
ME20 (20W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
420mA
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
100mW Max
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Output :
48V