ME20A2403F01
Mfr.Part #
ME20A2403F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W
Positive Center
Published :
No Load Power Consumption :
100mW Max
Input Connector :
IEC 320-C14
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
ME20 (20W)
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
830mA
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
24V
Power (Watts) :
20W