ME20A2403B01
Mfr.Part #
ME20A2403B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
Voltage - Output :
24V
Published :
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
830mA
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Form :
Wall Mount (Class II)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Region Utilized :
North America
Series :
ME20 (20W)
Operating Temperature :
-20°C~50°C