ME20A2402N01
Mfr.Part #
ME20A2402N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W
Input Connector :
IEC 320-C8
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
ME20 (20W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Output (Max) :
830mA
Voltage - Output :
24V
Form :
Desktop (Class II)
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
No Load Power Consumption :
100mW Max