ME20A2402F01
Mfr.Part #
ME20A2402F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W
Current - Output (Max) :
830mA
Form :
Desktop (Class I)
Series :
ME20 (20W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
100mW Max
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Output :
24V
Operating Temperature :
-20°C~70°C