ME20A2402B01
Mfr.Part #
ME20A2402B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Input Connector :
NEMA 1-15P
Current - Output (Max) :
830mA
Region Utilized :
North America
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
ME20 (20W)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
24V