ME20A1803F01
Mfr.Part #
ME20A1803F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 18W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
18V
Series :
ME20 (20W)
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Input :
90V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
18W
Region Utilized :
International
Form :
Desktop (Class I)
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
12 Weeks
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Published :
Current - Output (Max) :
1A
Applications :
Medical
No Load Power Consumption :
100mW Max
Operating Temperature :
-20°C~70°C