ME20A1802N01
Mfr.Part #
ME20A1802N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 18W
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Approval Agency :
CE
Series :
ME20 (20W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
18W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
IEC 320-C8
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
18V
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Applications :
Medical
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Efficiency :
Level VI
Current - Output (Max) :
1A
No Load Power Consumption :
100mW Max
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm