ME20A1802F01
Mfr.Part #
ME20A1802F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 18W
Series :
ME20 (20W)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Input Connector :
IEC 320-C14
Power (Watts) :
18W
Region Utilized :
International
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
59 1.50m
Current - Output (Max) :
1A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
Level VI
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Polarization :
Positive Center
Applications :
Medical
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Form :
Desktop (Class I)
Approval Agency :
CE
Voltage - Output :
18V