ME20A1503Q01
Mfr.Part #
ME20A1503Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
Series :
ME20 (20W)
Applications :
Medical
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Voltage - Output :
15V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
18W
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Cord Length :
59 1.50m
Factory Lead Time :
12 Weeks
Polarization :
Positive Center
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
1.2A
No Load Power Consumption :
100mW Max