ME20A1502Q01
Mfr.Part #
ME20A1502Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
Product Category :
Approval Agency :
CE
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Connector :
IEC 320-C18
Cord Length :
59 1.50m
No Load Power Consumption :
100mW Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Output :
15V
Series :
ME20 (20W)
Power (Watts) :
18W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
Medical
Region Utilized :
International
Polarization :
Positive Center
Current - Output (Max) :
1.2A
Form :
Desktop (Class II)
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm