ME20A1502C01
Mfr.Part #
ME20A1502C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
North America
Form :
Wall Mount (Class II)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
ME20 (20W)
Approval Agency :
CE
Power (Watts) :
18W
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Efficiency :
Level VI
Polarization :
Positive Center
Current - Output (Max) :
1.2A
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
Voltage - Output :
15V