ME20A1203C01
Mfr.Part #
ME20A1203C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
12V
Approval Agency :
CE
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
Cord Length :
59 1.50m
Efficiency :
Level VI
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Power (Watts) :
18W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
ME20 (20W)
Region Utilized :
North America
Applications :
Medical
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Input Connector :
NEMA 1-15P
Current - Output (Max) :
1.5A