ME20A1202N01
Mfr.Part #
ME20A1202N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Cord Length :
59 1.50m
Current - Output (Max) :
1.5A
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
18W
Series :
ME20 (20W)
No Load Power Consumption :
100mW Max