ME20A1202F01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME20A1202F01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
Manufacturer :
Product Category :
Form :
Desktop (Class I)
Current - Output (Max) :
1.5A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
100mW Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Approval Agency :
CE
Series :
ME20 (20W)
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Output :
12V
Efficiency :
Level VI
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
18W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm