ME20A0903Q01
Mfr.Part #
ME20A0903Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Series :
ME20 (20W)
Voltage - Output :
9V
Region Utilized :
International
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current - Output (Max) :
2A
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Input Connector :
IEC 320-C18
Form :
Desktop (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
18W