ME20A0903F01
Mfr.Part #
ME20A0903F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W
Stock
156
In Stock :
156
Product Category :
Published :
2015
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
12 Weeks
Max Output Current :
2A
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Form :
Desktop (Class I)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
84.074mm
Approval Agency :
CE
Max Operating Temperature :
50°C
Height :
30.988mm
Input Connector :
IEC 320-C14
Series :
ME20 (20W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Width :
46.99mm
Current - Output (Max) :
2A
No Load Power Consumption :
100mW Max
Connector Type :
PLUG
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Min Operating Temperature :
-20°C
Power (Watts) :
18W
Cord Length :
59 1.50m
Max Power Dissipation :
18W
Region Utilized :
International
Lead Free :
Lead Free
Polarization :
Positive Center
Polarity :
Positive
Voltage - Output :
9V