ME20A0903C01
Mfr.Part #
ME20A0903C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 18W
Form :
Wall Mount (Class II)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Current - Output (Max) :
2A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
9V
Power (Watts) :
18W
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Polarization :
Positive Center
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
ME20 (20W)
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm