ME20A0902F01
Mfr.Part #
ME20A0902F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
9V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
18W
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Output (Max) :
2A
Region Utilized :
International
Input Connector :
IEC 320-C14
Form :
Desktop (Class I)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Series :
ME20 (20W)